WEB SİTE HİT ARTTIRMA YÖNTEMLERİ


Kaliteli ve Özgün İçerik
Yukarıda da değindiğim gibi siteniz kaliteli ve özgün içerik üreten bir site olmalıdır. İçerik oluştururken ziyaretçi gözünden düşünülerek kaliteli içerikler sunmaya özen gösterin.
Başka sitelerden alıntılanan içerikler ile trafiğinizi arttırabilirsiniz ancak bu uzun vadede size hiçbir fayda sağlamayacaktır!

Siteyi Güncel Tutma
İnternet ortamında paylaştığınız bilgiler çok çabuk eskiyebilmektedir. Güncel olmayan sitelere gelen trafik zaman içerisinde sönüp gidebilir. Bu sorunun önüne geçebilmek için sitenizi her gün yeni ve özgün içeriklerle beslemelisiniz.

Sosyal Medya Desteği
Sitenizde paylaştığınız içeriği daha fazla kullanıcıya ulaştırarak site hit arttırma için Facebook, Twitter, Instagram, Youtube, Linkedin vb sosyal medya platformlarında paylaşarak daha çok kişiye ulaşmayı deneyebilirsiniz.
Ayrıca Sosyal medya pazarlaması ile paylaşımlarınızın görüntülenmesini arttırabilir, bu sayede sitenize daha çok trafik sağlayabilirsiniz.

Backlink
Web sitenizin trafiğini arttırmak için oldukça önemli bir konu da Backlink’tir. Backlink’i bir nevi ücretsiz reklam yöntemi olarak değerlendirebilirsiniz.
Dikkat etmeniz gereken nokta, hangi siteden backlink sağladığınızdır. İçeriğinize uygun web sitelerinden backlink sağlamalısınız.
Sizinle aynı içeriğe sahip hit sitelere yazılarınızı gönderin. Bu sayede kendi tanıtımınızı yapar ve iyi bir backlink elde edersiniz. Aynı şekilde siz de benzer içerik barından sitelerin yazılarını sitenizde paylaşın.
Unutmayın ki içeriğinize uygun olmayan sitelerden alacağınız backlink, size fayda sağlamayacaktır!

SEO Faaliyetleri
SEO çalışmaları sitenin trafiğini arttırmak isteyen her webmaster için önemlidir. Sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlayarak görünürlüğünüzü ve popülerliğinizi arttırır bu sayede trafiğinizi yükseltebilirsiniz. Bu konu müstakil birkaç yazıyı hak ediyor. 

SEO Uyumlu Makale
Google üzerinde her gün 2,5 milyar arama yapılmaktadır. SEO uyumlu makaleler ile bu aramaları sitenize yönlendirerek sitenize daha çok trafik sağlayabilirsiniz.
Yazınızın uzun olmasına (en az 200- 1000 kelime) dikkat edin. Uzun içerikler birçok soruya cevap verebileceği için trafiği arttırmada önemli bir yöntemdir.
Yazılarınızda başlıklarınıza özen gösterin. Dikkat çekici başlık merak uyandırır. Bu sayede yazılarınızın daha çok okunmasını sağlayabilirsiniz.
Yazınızda tek bir anahtar kelimeye odaklanmayın! Bir makalede 4-5 anahtar kelime işlemenizi tavsiye ederiz.
Yazılarınızda kullandığınız görsel içeriklerinizi anahtar kelimelerinizi içerecek şekilde düzenleyerek kullanın.

Anahtar Kelime Taraması
Sitenizin yapısına uygun yeni bir içerik hazırlarken, yazacağınız konuyu belirlemeden önce o konu ile ilgili anahtar kelime taraması yapın. İlgilendiğiniz konunun güncelliğini bu sayede öğrenebilir ve popüler olan konuları ve anahtar kelimeleri belirleyebilirsiniz.
Bu sayede aratılma hacmi yüksek kelimelerle hazırladığınız içerikler daha çok ilgi görecektir. Bunun için Google Arama kısmını ya da diğer kelime araçlarını kullanabilirsiniz.

Arama Motoru Pazarlaması
Web site trafiğini ücretli ve hızlı bir şekilde yükseltmek isteyen site sahipleri için en kestirme yol arama motoru pazarlaması yani SEM’dir. Google en çok kullanılan arama motoru olduğu için, en yaygın kullanılan arama motoru pazarlama sistemi Google AdWords’tür.
Sitenin konsepti ile uygun olan anahtar kelimelere yapacağınız ödemeler ile site görünürlüğünü arttırabilir, arama sonuçlarındaki konumunuzu üst sıralara taşıyabilir ve trafiğinizi kısa sürede arttırabilirsiniz.

Site Trafik Analizleri
Eğer web sitenizin trafiğinizi arttırmak istiyorsanız öncelikle mevcut trafiğin detaylı analizini gerçekleştirmelisiniz. Bu konuda kapsamlı analizler için “Google Analytics” tercih edilebilir.
Google Analytics, web sitelerin trafiklerini anlık takip etme imkanı sağlayan, sitenizde yapılan trafiğin kaynağına, hedef kitle sorgulamalarına, sitede geçirilen sürenin ne kadar olduğuna kadar geniş bilgiler sunan ücretsiz bir Google hizmetidir. Yapılacak analizler ile düşük trafiğin sebebini belirleyebilir ve aksiyon alabilirsiniz.
Site hit arttırma için trafiğin sağlandığı anahtar kelime listesine de bu sistem üzerinden ulaşabilirsiniz. Google Analytics panelinde “Search Console”  kısmından organik anahtar kelime listesine ulaşabilirsiniz. Elde ettiğiniz kelimelerden size yüksek trafik sağlayan kelimeleri öğrenebilir, düşük miktarda trafik sağlayan kelimelerden daha yüksek trafik elde etmenin yollarını arayabilirsiniz.

Ziyaretçilerle İletişim
Ziyaretçilerinizin merak ettiği konularda yardım alabileceği (soru cevap kısımları/form) bir alan oluşturarak ya da diğer bir yöntem olarak, ziyaretçilerinize sorular yönelterek beklentilerini öğrenebilir, siteniz ile ziyaretçileriniz arasında bir iletişim bağı oluşturabilirsiniz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski